Urządzenie

Bioptron II

Urządzenie Bioptron 2 przeznaczone do stosowania zarówno w służbie zdrowia jak i we własnym domu. To nowatorska metoda, która umożliwia leczenie różnorodnych problemów zdrowotnych.
Czas trwania każdej sesji terapeutycznej jest nie dłuższy niż 95 minut, kontrolowany poprzez automatyczny wyłącznik. Kątowy kształt oraz podstawka zapewniają dogodne ułożenie urządzenia, tak by sprostać indywidualnym potrzebom każdego użytkownika. Średnica filtra lampy wynosi około 15 cm.

Aparat do terapii światłem

Bioptron II

Urządzenie medyczne BIOPTRON 2 zostało zaprojektowane głównie z myślą o użytkowaniu profesjonalnym.

System zyskał jednak uznanie także wśród użytkowników "domowych", ze względu na prostą obsługę i duże pole naświetlania. Jest to urządzenie większe i o większych możliwościach terapeutycznych. Stosowanie naświetlań Bioptronem 2 znacząco skraca czas zabiegów.

Czas trwania każdej sesji może być zaprogramowany aż do 95 minut, z podziałem na jednominutowe stopnie. Urządzenie jest wyposażone w zintegrowany przełącznik elektroniczny z płynnym włączaniem/wyłączaniem. Kątowy kształt obudowy pozwala natomiast na ustawienie aparatu w dowolnej pozycji. Dzięki temu możliwe jest łatwe przeprowadzanie zabiegów na całej powierzchni ciała pacjenta.

W podstawowej ofercie aparat Bioptron 2 wyposażony jest w statyw PAG 883 - domowy statyw ruchomy. Dzięki niemu możemy przemieszczać i ustawiać urządzenie w prawie w dowolnym położeniu.

Dla funkcjonalności i wygody użytkowania Bioptronu 2 możliwe jest doposażenie urządzenia w jeden z dwóch profesjonalnych statywów: PAG 881 (statyw ruchomy) lub PAG 882 ( statyw ruchomy ścienny )

Dane techniczne:
średnica filtra - około 15 cm;
zasilanie 100-240 V, (50/ 60 Hz);
pobór mocy 1,4- 1,0 VA;
bezpieczniki T2A/250 V;
moc żarówki halogenowej 90 W;
klasa ochrony - klasa I , IP 20;
typ urządzenia B;
ciężar bez statywu 4,3 kg;
temperatury otoczenia - eksploatacja (+ 10 C do + 40 C), magazynowanie (+5 C do +45 C);
długość fali 480- 3400 nm;
stopień polaryzacji >95 % ( 590 - 1550 nm );
jednostkowa gęstość mocy średnio 40 mW/ cm2 ; energia światła na minutę- średnio 2.4 J/cm2;