Urządzenie

Bioptron Pro I

Idealnie dobrana i dopasowana podstawa sprawia, że lampa jest lepsza i wydajniejsza w użyciu. Kąt nachylenia i głowica sprawiają, że promienie świetlne idealnie dobiegają do użytkownika. Kontroler czasu wbudowany w głowicę daje pełny komfort pracy urządzenia, pozwala zaprogramować długość każdorazowej sesji.
Tak doskonale zaprojektowane urządzenie powoduje zadowolenie, a także zapewnia dobrze dopasowaną odległość lampy od naświetlanego miejsca. Kolejnym atutem lampy jes wbudowana u dołu mata antypoślizgowa, która zapewnia pełen komfort a także bezpieczeństwo użytkownikowi. Średnica filtra BIOPTRON Pro 1 wynosi około 11 cm

Aparat do terapii światłem

Bioptron Pro I

Jest to aparat o nowoczesnym designie, idealny dla potrzeb domowych, ale i do wykorzystania profesjonalnego np. w małych gabinetach zabiegowych czy terapeutycznych.

Niezwykłą łatwość programowania cyklu leczenia zapewnia panel kontrolny.

Kolejnym udogodnieniem jest wbudowany drążek dystansowy, który gwarantuje utrzymanie bezpiecznej, stałej odległość od powierzchni ciała.

Urządzenie jest dostępne z ergonomicznym statywem podłogowym (na kółkach) lub statywem stołowym. Oba statywy pozwalają na dostosowanie ustawienia urządzenia w każdych warunkach. Równocześnie możliwość dostosowania wysokości i kąta nachylenia głowicy, a także odwrócenia głowicy lampy o pełne 360°, pozwalają wykorzystywać aparat praktycznie w każdych warunkach i w dowolnym miejscu.

Możliwe jest korzystanie z urządzenia w najwygodniejszej dla pacjenta pozycji - siedzącej, leżącej czy też stojącej.

Urządzenie BIOPTRON Pro 1 wyposażone jest również w wygodną matę, którą można odkażać, wymieniać oraz myć.

Informacje dodatkowe:
średnica filtra około 11 cm;
zasilanie 100-240 V, (50/ 60 Hz);
zużycie mocy 160 VA;
napięcie znamionowe halogenu 50 W;
klasa ochrony - klasa II , IP 20;
typ urządzenia typ B;
waga 3,4 kg;
temperatury: robocza +10°C do +40°C, przechowywania +5°C do +45°C;
długość fali 480- 3400 nm;
stopień polaryzacji >95 % ( 590 - W nm );
gęstość mocy średnio 40 mW/ cm2 ;
energia światła na minutę- średnio 2.4 J/cm2;