Bioptron

Koloroterapia

Terapia Światłem BIOPTRON jest bezpieczną metodą leczenia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest to naturalna i nieinwazyjna kuracja, niezwykle prosta w użyciu.

W koloroterapii BIOPTRON wykorzystywane są kolory w celu wzmocnienia lub przywrócenia energii naszemu ciału. Koloroterapia oddziałuje na przyczynę choroby i dzięki temu wspiera stymulowanie procesów samouzdrowienia.

W początkach fotomedycyny wykorzystywano przede wszystkim światło z zakresu podczerwieni i ultrafioletu. Około 30 lat temu naukowcy stworzyli źródło światła oparte na laserze, jednak pracujące w niemal całym spektrum światła widzialnego i po części w podczerwieni.

Badania ujawniły właściwości fizyczne mające duże znaczenie dla skuteczności leczenia światłem. W oparciu o tę technologię powstał System Leczenia Światłem BIOPTRON.

BIOPTRON AG stale współpracuje z ekspertami i lekarzami z całego świata nad badaniem właściwości i skuteczności leczniczej Światła Lampy BIOPTRON.

Terapia Światłem BIOPTRON to forma zapobiegania, leczenia i rehabilitacji. Metoda Bioptron korzystnie i łagodnie oddziałuje na systemy biologiczne, wspiera siły samouzdrawiające organizmu, odciąża organizm, rozpoczyna procesy regeneracyjne. Terapia światłem Bioptron to wsparcie, uzupełnienie i spotęgowanie każdej terapii.

Koloroterapia Bioptron wykorzystuje wszystkie sześć kolorów widma naturalnego, tzn. czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy. Są one uzyskiwane przy użyciu ręcznie wykonanych i zawierających bioinformacje, szklanych filtrów koloru.

W każdym z 12 programów leczniczych zaleca się stosowanie więcej niż tylko jednego koloru. Użycie niezmiennej i ściśle określonej kolejności aplikowanych kolorów odpowiada za uwalnianie przepływu energii i całkowitą likwidację danego problemu zdrowotnego. Niezwykle istotne jest to, że w każdym przypadku to początkowy stan pacjenta determinuje dobór odpowiednich filtrów koloru i kolejność ich stosowania.

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania terapii światłem Bioptron.

Tabela Kolorów