Bioptron FAQ

Czyli najczęściej zadawane pytania

Co to jest System Terapii Światłem BIOPTRON (STŚB)?

STŚB to technologia urządzenia medycznego oparta na unikalnej koncepcji terapii światłem. Może być stosowana w celach zapobiegawczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych w różnorodnych wskazaniach medycznych. Ponad 15 lat doświadczeń i trwających badań naukowych i klinicznych doprowadziło do opracowania tej terapii.

Czy są dostępne urządzenia różnego typu?

Tak. W celu zapewnienia najlepszego efektu w zależności od potrzeb oferujemy trzy różne typy urządzeń BLTS. Różnią się one wielkością i wyglądem, ale emitują światło o tych samych właściwościach fizycznych i technicznych. Średnica filtra zmienia się od 4 cm (BIOPTRON Compact III) do około 11 cm (BIOPTRON Pro 1) i 15 cm (BIOPTRON 2).

Czy są dostępne statywy do urządzeń?

Tak. BIOPTRON Pro 1 jest dostępny zarówno ze statywem stołowym, jak i podłogowym. W przypadku BIOPTRON Compact III oraz BIOPTRON 2 polecamy jeden z dostępnych opcjonalnie statywów podłogowych. Nie tylko z powodu zwiększenia wygody, ale również ze względu na możliwość naświetlania tych miejsc na ciele, do których trudniej dotrzeć bez statywu.

Czy urządzenia do stosowanie terapii światłem BIOPTRON są medycznie zatwierdzone?

Tak. Są zatwierdzone jako urządzenia medyczne na podstawie 93/42/EEC (EEC-dyrektywa właściwa dla Produktów Medycznych). Jest to obowiązująca i oficjalna dyrektywa Europejska dotycząca wszystkich produktów medycznych, które są produkowane i sprzedawane w granicach UE.

Czy urządzenia do Terapii Światłem BIOPTRON pochodzą w 100% ze Szwajcarii?

Tak. Wszystkie produkty marki BIOPTRON zostały opracowane i są wytwarzane w będących własnością firmy filiach usytuowanych na terenie Szwajcarii.

Kto może stosować urządzenia do Terapii Światłem BIOPTRON?

STŚB jest stosowana zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby prywatne. Są dostępne trzy typy urządzeń, aby zapewnić rozwiązanie najlepiej pasujące do potrzeb każdego indywidualnie- zarówno dla pracowników medycznych wykorzystujących urządzenia zawodowo, jak również do użytku domowego.

Światło BIOPTRON posiada efekt biostymulujący. Co to oznacza?

Światło BIOPTRON wywołuje i modeluje regenerujące procesy, jak również procesy wspomagające system odpornościowy organizmu człowieka. Działa w sposób naturalny wspomagając jedynie naturalną zdolność regenerującą ciała i w ten sposób pomagającą uwolnić zdolności organizmu do leczenia.

W jakiego rodzaju zastosowaniach medycznych można używać Terapię Światłem BIOPTRON?

W określonych medycznych zastosowaniach do miejscowego stosowania przy gojeniu ran i leczeniu bólu.

W procesie gojenia ran: do jakiego rodzaju ran Terapia Światłem BIOPTRON może być stosowana?

W przypadkach owrzodzenia nóg, odleżyn (decubitus), poparzeń oraz w procesie gojenia ran pooperacyjnych i pourazowych.

W leczeniu bólu: do jakiego rodzaju bólu Terapia Światłem BIOPTRON może być stosowana?

Do bólu pochodzenia reumatycznego, fizjoterapii i medycyny sportowej.

Czy jest konieczna konsultacja z lekarzem przed zastosowaniem Terapii Światłem BIOPTRON (TŚB)?

W przypadku zastosowania w związku z medycznymi wskazaniami, generalnie rekomenduje się konsultację z lekarzem przed użyciem TŚB w celu otrzymania profesjonalnej porady, czy to zastosowanie jest zalecane oraz czy inna medyczna kuracja jest konieczna do równoległego zastosowania.

Jak powinnno się stosować Terapię Światłem BIOPTRON?

Każde urządzenie zawiera szczegółową Instrukcję Obsługi załączoną w opakowaniu. Proszę zapoznać się z jej treścią i stosować urządzenia zgodnie z zasadami aplikacji w niej zawartymi.

Jaki powinien być czas trwania sesji terapeutycznej i jak często powinno się ją stosować?

Jedna sesja zajmuje około 4 do 10 minut, raz bądź dwa razy dziennie. Czas trwania całej kuracji zależy od różnych czynników między innymi od przyczyny zastosowania i stanu naświetlanego obszaru.

W jakich porach dnia stosowanie Terapii Światłem jest szczególnie rekomendowane?

TŚB może być przyjmowana o każdej porze dnia. Preferowana jest pora relaksu, podczas której można w pełni odczuwać jej biostymulujący efekt. Podczas trwania terapii zalecane jest regularne stosowanie.

Czy łatwo jest obsługiwać urządzenia?

Tak. Wszystkie urządzenia TŚB są bardzo przyjazne użytkownikowi, poręczne i łatwe w obsłudze.

Jak przygotowywać powierzchnię poddawaną zabiegowi naświetlania do sesji terapeutycznej?

Powierzchnia poddawana zabiegowi powinna być odsłonięta i oczyszczona. Podczas zabiegu na otwartych ranach powinien zostać usunięty opatrunek i powinno się odbyć standardowe oczyszczanie rany przed zastosowaniem światła BIOPTRON (pod nadzorem lekarza).

Czy w trakcie naświetlania istotne jest utrzymanie urządzenia w odpowiedniej odległości i pozycji?

Tak. Przytrzymać urządzenie pod odpowiednim kątem 90° i zachować w odległości ok. 10 cm (4 inch.) od powierzchni skóry.

Czy zastosowanie Terapii Światłem BIOPTRON ma jakiekolwiek znaczące efekty uboczne?

Ponad 15 letnie stosowanie TŚB nie ujawniło żadnych poważnych efektów ubocznych.